AdWords Reklamları

Google AdWords ReklamlarıGoogle AdWords sunduğu geniş reklam ağı sayesinde, günümüzde dijital reklamcılığın en güçlü ağıdır. Google Adwords reklam modeli çeşitliliği ile her sektöre yönelik reklam modellemeleri yapılabilmektedir.

AdWords'un Arama Ağı, Mobil Arama, Alışveriş, Re Marketing, Dinamik, Görüntülü Reklam vb. birçok reklam modeli vardır. Bu reklam modeli çeşitliliği ile dijital ortamda bulunabilme ve marka bilinilirliği için çok etkili bir çözüm ortağıdır. Arcus Dijital 2015 yılından bu yana Google Pratners rozetini taşıyan bir ajans olarak Google'nin tüm reklam modellerine hakimdir. Yapacağınız reklamlardan daha iyi sonuçlar almak için Arcus'u tercih edin.

Neden AdWords Reklamları Yapmalıyız

Teknolojinin ilerlemesi ile tüm alışkanlıklarımızın değiştiği gibi pazarlama anlayışımızda değişti. Modern reklam pazarlama yönünü tamamen dijital pazara çevirmiş durumda. AdWords Reklamları da dijital reklamcılığın başını çekmektedir. Sunmuş olduğu reklam modelleri ile dijital pazarda yer alan hedef kitlenize çok iyi dokunuşlar yapabilmenizi sağlamaktadır. AdWords Reklamları sayesinde yalnızca ihtiyacımız olan reklam modelini kullanarak, ihtiyaçlarımızdan fazla reklam modeli kullanmadan reklam bütçemizi de doğru şekilde harcayabilirsiniz. Google şu anda internet üzerinde en çok kullanılan arama motoru olmasıyla, bize sunduğu data sayesinde, hedef kitlenizi doğru bir şekilde seçebiliriz.

Arama Reklamları, Yeniden Pazarlama Reklamları, Alışveriş Reklamlar, Yalnızca Telefon Araması Üreten Reklamlar, G-Mail Reklamları, YouTube Reklamları vb. gibi çok sayıda reklam modeli bulunan Google AdWords Reklamları aynı zamda reklam bütçesi konusunda da çok uygun bir strateji sergilemektedir. AdWords Reklamları ile bütçenizi istediğiniz gibi planlayabilirsiniz. Sektörünüzün dijital pazardaki rekabetine göre sizlerde belirleyeceğiniz bütçe ile bu rekabet içerisindeki yerinizi belirleyebilirsiniz.

AdWords Reklamları Bütçe Planlaması

AdWords Reklamları yapılırken reklam bütçenizi istediğiniz şekilde belirleyebilirsiniz. Fakat dikkat etmeniz gereken önemli birkaç nokta bulunmaktadır. Öncelikle reklamı yapılan ürün veya hizmetin dijital pazardaki rekabetini belirlemeniz gerekir. Rekabete göre alınan tahmini ortalama tıklama başı maliyetin altında fiyat teklifi verilmemelidir. Pazarda var olan rekabete katılmak için belirlenen OTBM bizim için yön gösterici olacaktır. AdWords Reklam kampanyasında yer alan anahtar kelimelerin optimize edilerek tam eşleşmeli hale getirilmelidir. Aynı zamanda bütçemizi gereksiz harcamalardan kurtarmak için negatif anahtar kelimelerde kampanyada kesinlikle yer almalıdır.